יין כתום - הזמינו יינות כתומים אונליין במחיר משתלם - Deli Vino
  משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪ התחבר | משתמש חדש  |  אורח/ת

יין כתום

יין כתום: הכוכב העולה בשמי ענף היין

בשנים האחרונות החלו יינות כתומים להיראות יותר ויותר על המדפים ובתפריטי המסעדות. למרות שמדובר במגמה חדשה ומתפתחת, אין זו המצאה חדשה בתחום היין. מתברר, שכבר לפני אלפי שנים נהגו לייצר יין כתום בגיאורגיה ובמדינות אירופאיות נוספות. מכיוון שבימים ההם עוד לא נוצרה הטכניקה לייצור יינות לבנים, ככל הנראה כולם היו למעשה יינות כתומים. אמנם מדובר במגמה עולמית, בישראל המגמה עדיין בחיתוליה ולכן עדיין קשה למצוא יין כתום ישראלי.

 

מה זה יין כתום?

רבים נוטים להתבלבל ולחשוב שמדובר ביין רוזה, אך אין קשר בין טכניקות הייצור שלהם. בעוד רוזה מיוצר מענבים אדומים, את היין הכתום מייצרים מענבים לבנים בלבד. הוא מקבל את הצבע הענברי שלו בתהליך הייצור, שזהה במהותו לזה של היין האדום - הענבים הלבנים מושרים ומותססים יחד עם הקליפות והגרעינים שלהם. המגע בינם לבין התירוש, הוא זה שיוצר את הצבע הכתום. הנה כמה מהמאפיינים של היין המיוחד הזה

  • הטעמים שלו עזים בהרבה מאלה של יין לבן, ובאופיו הוא דומה יותר ליין אדום
  • מומלץ לשתות אותו בטמפרטורה גבוהה יותר מזו של יין לבן, כדי לחוש בטעמיו המיוחדים
  • הוא מתאים יותר לליווי מנות בעלות טעמים מודגשים, ופחות נהוג לשתות אותו לכשעצמו
  • פעמים רבות מדובר גם ביין טבעי, שיוצר תוך התערבות מינימלית

 

כדאי להכיר - יין כתום מומלץ

Andata e Ritorno – בלנד איטלקי, מבעבע קלות וייחודי, מבית חוות היין אנקראני. התירוש הושרה עם הקליפות במשך זמן קצר, שלאחריו עבר התיישנות ארוכה. יין בעל ארומות עזות של משמש, אגס, חמאה, וניל ועשבי תבלין.

Binekhi Kisi of Qvevri - יין גיאורגי טבעי המכונה קבאברי, שיוצר בשיטות מסורתיות ללא התערבות. יין בעל גוף מלא ומאוזן, גוון ענברי וארומות אינטסיביות של תבלינים ופרחים מיובשים.

 

DEL VINO - מגוון של יינות כתומים מובחרים

אמנם יש מי שחושבים שמגמת היינות הכתומים היא אופנה חולפת, אבל אנחנו ב DEL VINO מאמינים שיין כתום הוא אחד היינות המסקרנים והמעניינים על המדף. אין לנו ספק שהוא יכבוש את ליבם של מביני היין, ויהפוך לבן בית במסעדות ישראליות מובילות. על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מיינות כתומים איכותיים מיקבים המתמחים בייצום, ליקטנו עבורכם יינות ייחודיים ועשירים בטעמם. אנו מייבאים אותם מאיטליה וגיאורגיה, שם הם מיוצרים במשך אלפי שנים בשיטות מסורתיות. אנחנו ממליצים לכם להזמין בקבוק או שניים עד הבית, ולערוך היכרות עם עולם חדש של ארומות וטעמים. אם אתם רוצים להתייעץ איתנו לגבי הבחירה, צלצלו 09-7902201 

 

אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות
הזמנת מקום