משלוח חינם ברכישה מעל 300 ₪

Cremant de Bordeaux Brut

  • Cremant de Bordeaux Brut
  • סוג יין  -  יין מבעבע
  • זן ענבים  -  סמיון, קברנה פרנק, מוסקדל
  • מתיקות  -  יבש
  • ארץ  -  צרפת
  • אזור  -  בורדו
  • כשר  -  לא כשר
יין מבעבע מכיל רמות משמעותיות של פחמן דו חמצני שהופך אותו לתוסס ומיוצר ברחבי העולם. ישנן מספר שיטות ליצירת יינות מבעבעים- המוכרת ביותר היא המתודה המסורתית משמפיין, אך היא אינה הבלעדית.
יין נתזים הוא יין בתוספת פחמן דו חמצני- שיטה זולה ופשוטה למדי. שיטת שרמנט הומצאה בבורדו להורדת עלויות הייצור, בה מוסיפים סוכר ושמרים ליין המוכן לתסיסה מהירה נוספת ואטומה- כך מייצרים פרוסקו, קאווה ונוספים.

יינות קרמנט עשויים בשיטה המסורתית, אך אינם מגיעים משמפיין אלא מ9 אזורים אחרים בצרפת תחת תקן קפדני אך פחות חמור מזה שבשמפיין.
קרמנט דה בורדו- מולדת השיטה, עשויים על בסיס ענבים בורדולזיים קלאסיים.

מקור שמו של היקב לואי ואלון מתחיל בסיפור ממלחמת מאה השנים: נזיר מספר לחייל אנגלי כי שמו של הקרמנט לקוח מהמילה הצרפתית לשמנת, שכן הבועות הקטנות שעולות למעלה הופכות לסוג של קרום עדין הדומה לשמנת. כששאל החייל כיצד לא מפחד לבצור את הענבים באזור מוכה מלחמה, ענה הנזיר כי הוא מחכה לדמדומים- ברגע שהשמש שוקעת, הקרבות מסתיימים. אז הכל נרגע ואפשר לעבוד בכרם בצורה רגועה. אור הדמדומים מדהים, נראה כאילו העמק כולו מואר- "le vallon luit".החייל חזר ליחידה ונתן לחבריו לטעום מהמשקה, שמיד רצו למנזר לבקש עוד בקבוק “vallon luit”. אצל האנגלים הביטוי הזה הפך לשם, אבל מאחר וביטאו אותו אחרת, היה מקובל לחשוב שזהו שמו של אדם.

ליין ארומה של לימונים ואגסים עם תווים פרחוניים וניואנסים של שמרים. בחך – טונים טריים ואינטנסיביים של הארומה עם חמיצות נעימה ובועות קטנות רבות, אליהן מתווספים גוונים של לחם ומינרלים.
שם יצרן לואי ואלון
תכולה 750 מ"ל (9.20 ₪ ל-100 מ"ל)

הצעות נוספות

Cremant de Bordeaux Rose Louis Vallon
750 מ"ל (9.20 ₪ ל-100 מ"ל)
 
69 ₪
St. Michelle Brut Rose
750 מ"ל (7.87 ₪ ל-100 מ"ל)
 
59 ₪
Bollinger Special Cuvee
750 מ"ל (46.67 ₪ ל-100 מ"ל)
 
350 ₪
Champagne Monopole Heidsieck
750 מ"ל (23.87 ₪ ל-100 מ"ל)
 
179 ₪